2017-07-08

WEB TASARIM NEDİR?
WEB TASARIM NEDİR?

WEB TASARIM NEDİR?
Şişli web tasarım ve Beşiktaş web tasarım olarak bugün sizlere web tasarım hakkında bilgi vereceğiz.
Web tasarım bir ürünü yada birinin reklamını,tanıtımını yapmak için kullanılan internet ortamında yayınlanan online sitelere web tasarım denir.
 
ÖNEMİ
Çağımız internet çağı olduğu için önemli önemsiz bütün işlerimizi internet aracılığıyla yapmaktayız.Ve işlerimizin kolaylaştırmamızı sağlayan en önemli şeylerde birisi de web tasarımdır.Web sitesi ne kadar özenle hazırlanırsa o kadar başarılı olur. Web sayfasının düzeni,içeriği,renk uyumları bu başarıyı etkileyen faktörlerdendir.Çünkü bir sitesinin ilk göze çarpan en önemli kısmı düzendir.Kullanılan renklerin birbiri içinde uyumlu olması gerekir.
 
Şişli web tasarım ve Beşiktaş web tasarım olarak bütün sitelerimizi büyük  özen ve dikkatle hazırlıyoruz.
Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız ya da ürünleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır.
Web sitesi tasarlarken sayfalar olabildiği kadar hızlı bir şekilde açılmalıdır.Hatalı veya açılmayan sayfalarda link olmamalıdır.
Bunun dışında siteye haber,formlar vb. gibi şeylerde eklenebilir.Sitede ki resimlerin,dosaların ve formların sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için tüm kontrollerin en baştan yapılması gerekir.
İYİ BİR WEB SİTESİ TASARLERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
 

  • TASLAK OLUŞTURMA
Web sitesi tasarlanmaya başlamadan önce bir taslak hazırlanması gerekir.İlk kalem kağıt alıp kabataslak çizilmeli ve beğenmediğiniz hoşunuza gitmeyen yerler silinip yeniden tasarlanmalıdır.Eğer taslak hazırlanması büyük zaman kaybına neden olabilir.
 
  • RENK DÜZENSİZLİĞİ
Daha öncede bahsettiğimiz gibi bir web sitesinin en önemli kısımlarından biridir renkler.Renklerin uyumlu olması okunma kalitesini yükseltip sitenizin daha iyi yerlere gelmesini sağlayabilir.Aksi takdirde renk karmaşalığı olursa hem göz yorup hem de okumak,o siteyi incelemek istemeyebilirsiniz.Renkler hem birbiriyle uyumlu olup hem de az renkten oluşmalıdır.Yoksa sitenin görünümü fazlasıyla karmaşık bir hal alabilir.
  • OKUNABİLİR FONT KULLANMAK
Eğer sizlerde güvenilir bir firmadan web sitesi yaptırmak istiyorsanız hemen küp ajans adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Şişli web tasarım her zaman hizmetinizde olmaktan gurur duymaktadır.
 

×